Pazartesi , 18 Ekim 2021
Anasayfa » Genel » Japonlardan renk körlüğü’ne bilgisayarlı çözüm!
Japonlardan renk körlüğü’ne bilgisayarlı çözüm!

Japonlardan renk körlüğü’ne bilgisayarlı çözüm!

Renk körlüğü’ne japonlardan bilgisayarlı Çözüm FlexScan SX2461W-U HD Monitör.. Japon LCD ekran üreticisi Eizo renk körü hastalara bilgisayar kullanımında yardımcı olacak bir monitör geliştirmiş durumda. Basit olarak kırımızı yeşil renk görme eksikliği olan renk körleri için geliştirilen monitör sistemi RGB renklerini renk körlerinin algılaması için normal dalga boyuna transfer ederek çalışıyor. Sistem renk körünün renk algısına paralel olarak RGB renkleri uygun kombinsayonlar halinde dönüştürebiliyor.

Eizo renk görme eksikliği için geliştirilen Full HD teknolojili LCD monitör, renk körü bilgisayar kullanıcıları veya televizyon izleyicileri için günlük işlemlerini eksiksiz olarak yaparak renkleri ayırt edebilmelerini amaçlıyor. Özellikle tasarımcılar ve meslekleri sebebi ile renk ayrımı yapması gereken kişiler için renk körlüğü monitörleri gerçekten büyük bir kolaylık olacağa benziyor. Renk körlüğü için geliştirilen monitörlerde LCD 2 DVI-I bağlantı noktası, USB HUB 2 portu HDCP bulunmakta.

Eizo renk körleri için ürettiği bilgisayar monitörlerini sayıları 5 milyonu bulan japon renk körleri için geliştirdi. Evrensel olan renk tanımlarını renk körü bilgisayar kullanıcıları için simüle ederek Renk körlüğüne alternatif bir çözüm üretti. Renkler ve renk kartela yada pantoneleri herkesin eşit tanımlayabilmesi için evrensel olarak tanımlanmıştır. Örnek olarak FFFFFF kodu dünyanın heryerinde aynı değişmez renk ve özelliği taşımaktadır. İşte Eizo firmasının geliştirdiği tasarımın ana teması budur. FlexScan SX2461W-U HD monitör renk körlerine hitap etmektedir. Şu an için dünyada 200 milyon insanın renk körü olduğu bilinmektedir.Eizo ‘ nun geliştirdiği FlexScan SX2461W-U HD renk körlüğü monitörü tüm dünyada bilim çevreleri tarafından övgü ile karşılanmış ve çeşitli tasarım ödüllerine sahip olmuştur.

FlexScan SX2461W-U HD renk körlüğü monitörü; Hardvare ( Norveç), Government Computer News (Amerika), Photoshop Daily Pc Pro (İngiltere), Micro PC (Finlandiya), MacWorld (İngiltere), PhotoRewiev (Australya), Cadalyst (Amerika), Web Week (Amerika), Mac User (İngiltere), LinuxUser Developer (İngiltere)’ firmaları tarafından incelenmiş ve tam not almıştır.

FlexScan SX2461W-U HD renk körlüğü giderici monitörler, hava limanları uçuş kontrol sistemleri, uçuş eğitim merkezleri, fotoğrafçılık, gazetecilik, matbaa, prodüksiyon, reklam, sinema endüstrisi ve okullarda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Bir yorum

  1. Güzel anlaşılır ,açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*