Sıkça Sorulan Sorular (SSS), renk körlüğü lens ve gözlükler hakkında bilmek istedikleriniz merak ettiklerinizi derlemeye çalıştık.

 1. 1
  Yeriniz Nerede?

  Şirket merkezimiz İstanbul Cd., Cevizlik Mh, İstanbul Residence No:45/5, 34142 Bakırköy / İstanbul / Turkey adresinde bulunmaktadır.

 2. 2
  Deneyebilir miyim?

  Elbette deneyebilirsiniz fakat deneme yanılma yöntemi dışında çok daha bilimsel verilere göre hareket etmekteyiz. Renk körlüğü sınıf ( Deuteranop, Protanop ) seviyeye göre (deuteranomaly, protanomaly) rehabilite sağlanmaktadır. Kısaca herkes için farklı dalga boylarında mercekler renk körlüğüni giderebilmektedir.

 3. 3
  Optik mağazalarda satışınız var mı?

  Kesinlikle evet! Gözlükçü, Optik mağazalarda ürünlerimizi bulabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede satış ortağı, bayi veya uygulayıcı merkez hastane, doktor bilgilerinizi öğrenmek için iletişim bölümümüzden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. 4
  Hediye olarak alabilir miyim?

  Arkadaşınız, eşiniz veya kardeşinize hediye olarak alabilirsiniz. Sistem şu şekilde işlemektedir. Size göndereceğimiz renk körlüğü testini hediye almayı planladığınız kişi ile çözerek cevapları biz kağıda not ettikten sonra bize ulaştırınız. Böylece renk körlüğü sınıfı teşhis edilerek hangi tipte filtre kullanacağımız kesinleşmektedir. Ayrıca hediye alınan ürünlerde 60 gün süresince düzeltme, iyileştirme garantimiz bulunmaktadır. Diğer detaylar için bize ulaşınız.

 5. 5
  Tam renk körüyüm çözümü var mı?

  Tam, kısmi renk körlüğü (Diskromatopsi)  için %100 garantili çözümümüz bulunmaktadır.

 6. 6
  Gözlüğün fiyatı nedir?

  Gözlük fiyatları için renk körlüğü gözlüğü sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

 7. 7
  Kapıda ödeme seçeneğiniz var mı?

  Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır. Online şekilde gözlüğün satılması söz konusu değildir. Bireysel ihtiyaçlara yönelik renk giderici filtreler belirlendiği için online sipariş edemediğiniz için ”kapıda ödeme” seçeneğimiz bulunmaktadır. Ürünlerin fiyat aralığı kapıda ödeme için uygun değildir.  Ödeme seçeneklerimiz; Banka havalesi, Eft veya kredi kartı.

 8. 8
  Lens fiyatları nedir?

  2022 yılı itibarı ile bir çift lens fiyatı: 4.750,00 liradır. Özel indirime tabi Subay, Astsubay, Askeri personel, Uzman çavuş ve polis adayları lütfen bize ulaşınız. Güncel fiyat için sayfamızı ziyaret ediniz.

 9. 9
  Başarı oranınız nedir?

  Yaptığımız tüm çalışmalarda % renk görme ve test görme başarısı almaktayız. En hafif seviyeden en ağır seviye dahil olmak üzere tam renk körlüklerindede başarımız %100’dür. Lenslerimiz sayesinde bütün ön sağlık mülakatları, genel sağlık heyet raporlarında yapılan renk körlüğü test kitabı hatasız okunabilmektedir.

 10. 10
  Renk körlüğü lensi nerede satılır?

  Ürünlerimizi gözlükçü ve optisyenlik müesseselerinden temin edebilirsiniz. Renk körlüğü seviyesi, hangi kontakt lens kullanılacağı, reçete bilgileri konusunda bizi arayabilirsiniz.

 11. 11
  Gözde farkedilir mi?

  Çok endişelenmenize gerek yok çünkü karşıdan bakıldığında kontakt lens kullandığınızın anlaşılması nerede ise imkansız. Mülakat ve heyet sağlık raporlarında genellikle farkedilmeden adaylar geçmektedir. Sadece göze ışık tutulduğunda 7mm çapındaki kırmızı, duruma göre mor filtre ortaya çıkmaktadır. Gemi adamlığı, pilot muayeneleri dışında retinaskop ve 5 kat büyütmeli biomikroskop çok ender şekilde kullanılmaktadır.