Salı , 19 Ekim 2021
Anasayfa » Renk körlüğü gözlüğü

Renk körlüğü gözlüğü

Renk görme eksikliklerinin giderilmesi, renk algısı gelişmesi ve renk körlüğü testi (Ischihara) başarısı kanıtlanmış renk körlüğü gözlüğü. Numaralı veya astigmalı chromagen gözlük camları genelde kemik çerçevelere monte edilmek suretiyle satışa sunulmaktadır.

Renk Körlüğü Gözlüğü Fiyatları:
Renk körlüğü gözlüğü cam fiyatları bir çift cam için 1.400 (bindörtyüz tl), numaralı olduğu takdirde 1.750 (binyediyüzelli), numara+astigmat olarak 2.250 ( ikibinikiyüzelli tl)’dir.

Teslimat süresi: 2 gün

renk körlüğü gözlüğü

21 yorum

 1. Begüm Gökhan

  İyi Günler,

  Benim eşimde deuteranopia(orta seviyede) renk körlüğü var ve bunun için gözlük talep ediyoruz fakat gözünde sadece astigmat bozukluğuna sahip, bunun için fiyat 1750 mi oluyor ve taksit seçeneğiniz mevcut mudur?
  Yardımlarınız için teşekkürler.

 2. Bu gözlüğü nasil alabilirim. SSK ne kadarini karsiliyor yardimci olursaniz .

 3. Bu kromojen kaplama zaten normal numaralı cam üzerine yapılıyorsa neden yaklaşık 1000 lira civarında farklı fiyat ile satış yapılıyor bu etik bir ticaret deil biraz istismar gibi algılanıyor…

 4. Kemal Taşkıran

  Böyle bir gözlük renk körlüğünü tam olarak giderip gidermediği konusunda bilgi almak istiyorum. En azından deneyerek almak gibi bir imkanım olabilir mi? Ayrıca, Türkiye de hangi illerde dağıtımı bulunmaktadır.

  • Renkleri ayırt etmenizi tam olarak sağlayabilir. Filtre başarısı için deneme montajı yapılmaktadır.

 5. Memuriyet için lens alsam goz testinde belli olur mu ?

  • Merhaba, mülakatlarda lens taktığınız çıplak gözle farkedilemez, görülmesi için göze ışık tutulmalı yada 10 cm kadar yakına girilerek göz teması kurulmalıdır. Göz doktoru retinaskop veya biyomikroskop kullanırsa durumu farkedebilir fakat diğer durumlarda farkedemez.

 6. Merhabalar, bu gözlük ilgimi çekti ama bi düşüncem var yardımcı olursanız sevinirim
  Ben renk körüyüm aynı zamanda 2.75 derece göz bozukluğu var benim düşüncem şu ben bu renk körlüğü gözlüğüne aynı zamanda dereceli yapma şansım var mı olursa bana bu gözlüğün maliyeti ne kadar olur ve nasıl ve nereden alabilirim bu gözlüğü cvb için şimdidenn tşklr

  • Numaralı ve renk körlüğü filtreli 2 adet cam 1200 liraya ek olarak 60-100 liraya satın alınacak bir çerçeveye monte edilebiliyor. Yaklaşık 1250 lira bütçe ayırmak yeterli oluyor.

 7. Muayene olmadan alına biliyormu? Gözlük almak istesem ne yapmam lazım?

  • Muayene olunabilir fakat olduğunuz muayene sizi tatmin etmez. Nedenine gelince sadece renk körü olduğunuz yüzünüze söylenir, biraz sıkıştırdığınızda diskromatopsi ve kırmızı-yeşil kısmi renk körü cevabıyla sizi başınızdan savarlar. Gözlük almak istediğiniz zaman size yol gösterebiliriz.

 8. Merhaba ben almayi dusunuyorum deneme yapabiliyormuyuz izmirden yaziyorum

  • Bir gün önceden randevu almalısınız. Lens pazardan elma alır gibi alınmıyor. Korneal ölçümler, filtre seçimi ve deneme montaj prosedürü bulunmaktadır. Bunlar yapılmazsa paranız boşa giderken doğru dürüst göremeyebilirsiniz.

 9. Lens gözde fark ediliyor mu?
  Teslimat suresi kaç gün?

  • Çıplak gözle anlaşılmaz. Teslimat aynı günde yapabiliyoruz. Bireysel kornea ihtiyaçları için geniş stok bulunmaktadır.(BC: 8.40, 860, 890, 900 ve DIA 13.80, 14.00, 14.20, 14.50)

 10. Merhaba siz bu gözlüğü verirken hangi renklere karşı renk körü olduğumız hakkında test yapıyomusunuz? Yoksa doktorda teşhis koydurduktan sonramı gelip satın almamız gerekiyor

  • Hangi tipte renk körü olduğunuzu tespit edebiliyoruz. Orijinal Ishihara renk testindeki her plaka konunun uzmanı tarafından yorumlanarak hangi renklere karşı renk körü olduğunuz ortaya çıkıyor. Gözlük verilirken renk körlüğü testini okuma başarısına göre değil! Kişinin hayatında eksikliğini hissettiği somut bilgilerden harekete geçiyoruz. Örneğin; Kablolarıyla gelen bir elektrikçi, fermuar pantonesiyle gelen tekstil çalışanları, kumaş numuneleriyle gelen iplik boya fabrika çalışanlar, Çilekli yoğurt üreten bir gıda mühendisi.. Filtreler uygulanarak renk körlüğü gözlüğü’nün ne kadar işe yaradığını sizin kanaatinize bırakılıyor. Faydası olduğuna inandığınız an ürünü satın alabilirsiniz.

 11. Merhaba; renk korlugu gozlugunun normal gozluk cami gibi olani var midir? Yoksa hepsinin camlari renkli mi?

  • Gözlük camları diskromatopsi problemi olanlarda kırmızı tonlardadır. Hafif seviye renk görme eksikliğinde filtre pembe rengine dönüktür. Saydam gözlük cam şeklinde üretilmemektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*